به درخواست دانش‌آموزان، زمان امتحان عربی و قرآن پایه‌ی هشتم تغییر کرد


تغییر زمان امتحان درخواستی بود که دانش‌آموزان هشتمی از مدرسه داشتند و البته همه‌چیز از کانال شورای دانش‌آموزی شروع شد. هشتمی‌ها گفتند امتحانات فشرده هستند و فاصله‌ای میان‌شان نیست. بعد هم دلیل آوردند که باید زمان امتحانات تغییر کند. البته نهمی‌ها با این کار موافق نبودند. هفتمی‌ها هم گویا تصمیم گرفته بودند خودشان را درگیر این ماجراها نکنند!

کمپین تغییر زمان امتحان تشکیل می‌شود!

دانش‌آموزان هشتم تصمیم گرفتند کمپینی تشکیل بدهند و این موضوع را پیگیری کنند. به همین دلیل، نمایندگان آن‌ها یعنی آتبین باقری، رضا صادقی و پارسا ذاکری، یک شنبه ۵ دی، در دفتر مدیر مدرسه حاضر شدند تا درباره‌ی این موضوع به نتیجه برسند.

هم خواسته‌ی بچه‌ها، هم رعایت قوانین آموزش و پرورش

آقای خان‌محمدی، مدیر مدرسه، می‌گوید: «دانش‌آموزان هشتم درخواست کردند میان امتحان‌هایشان فاصله بیفتد. در جلسه‌ای که امروز با نمایندگان این پایه داشتیم، برایشان توضیح دادم که طبق قوانین آموزش و پرورش و آیین‌نامه‌ی امتحانات، اگر بخواهیم مجوز تعطیلی ساعتی بگیریم باید امتحان‌ها را پشت هم برگزار کنیم.

اما ما در برنامه‌ی امتحانی به سنگین‌بودن برخی از درس‌ها توجه کردیم و برنامه را طوری چیدیم که امتحان‌های سخت پشت هم نباشند. البته یک استثناء قائل شده بودیم. امتحان علوم و عربی را پشت هم گذاشته بودیم چون می‌دانستیم هرچه دانش‌آموزان به پایان امتحانات نزدیک‌تر می‌شوند، حوصله و انرژی کم‌تری خواهند داشت. اما بچه‌های هشتم درخواست کردند زمان امتحان عربی و قرآن جابه‌جا شود تا فرصت بیش‌تری برای مطالعه‌ی عربی داشته باشند.»

تغییر زمان امتحان به شرط رای ۷۰درصدی

نتیجه‌ی جلسه‌ی دانش‌آموزان پایه‌ی هشتم با مدیر مدرسه این بود که اگر ۷۰ درصد از دانش‌آموزان به جابه‌جایی زمان امتحانات عربی و قرآن رأی بدهند این تغییر انجام خواهد شد.
در نهایت، از ۴۹ دانش‌آموز پایه‌ی هشتم ۳۹ نفر به این تغییر رأی دادند و زمان دو امتحان جابه‌جا شد. در تصمیم جدید، امتحان قرآن پایه‌ی هشتم، یک‌شنبه ۱۲ دی و امتحان عربی، دوشنبه ۱۳ دی برگزار خواهد شد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!